Życiorys

Matka Eugenia Elisabetta Ravasio

 1. Rodzi się 4 września 1907 r. w San Gervasio d’Adda (obecnie Carpiate San Gervasio, Włochy) w rodzinie zubożałego rolnika.
 2. W 1917 r. (10 lat) ma wizję Jezusa, który zapewnia ją, że On będzie jej jedynym Mistrzem i Nauczycielem.
 3. Dnia 30 października 1927 r. (w wieku 20 lat) wstępuje do Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Matki Bożej Apostołów w Lyon (Francja).
 4. W dniu 1 lipca i 12 sierpnia 1932 r. doznaje prywatnych objawień Boga Ojca.
 5. Treść objawień spisuje w języku łacińskim (jej nieznanym) publikowane dziś pod tytułem “Bóg Ojciec mówi do swoich dzieci”. Spisuje również poufne wyznania Ojca w dzienniczku.
 6. Podczas pierwszego objawienia, Bóg Ojciec wyraża pragnienie utworzenia Jego wizerunku.
 7. Wizjonerka otrzymuje również wezwanie do ustanowienia Święta Boga Ojca, które miałoby być obchodzone 7 sierpnia lub w pierwszą niedzielę sierpnia.
 8. Od 1932 r. biskup Grenoble, Alexander Caillot, przeprowadza badanie wizjonerki i treść objawień oraz od 1935 r. otwiera trwający 10 lat proces kanoniczny, który kończy się uznaniem autentyczności tych objawień.
 9. W 1934 r. siostra Eugenia, mimo braku wykształcenia, zostaje mistrzynią nowicjatu, a w 1936 r. matką generalną zgromadzenia; w tym czasie krzewi duchowość Boga Ojca i prowadzi działalność misyjną w Azji, Afryce i Europie zakładając około 70 ośrodków ze szkołami, szpitalami i kościołami, a jej zasługi dotyczą również posługi względem osób cierpiących na trąd.
 10. Zakłada nowy żeński instytut zakonny Stowarzyszenie Misyjne “Jedność w Chrystusie do Ojca” (Associazione Missionaria “Unitas in Christo ad Patrem”).
 11. Po 12 latach posługi matki generalnej, doświadcza prześladowań włącznie z wykluczeniem ze zgromadzenia, karą pieniężną i uwięzieniem w areszcie.
 12. Umiera 10 sierpnia 1990 r. w Anzio (Włochy).
 13. Papież Jan Paweł II ustanawia rok 1999 “Rokiem Boga Ojca”. W ramach tego święta powstał różaniec Boga Ojca.